
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 30 mA |
| Output Voltage | 3.15 V to 5.25 V |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Topology | Boost, Buck |
| Switching Frequency | 125 MHz |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$5.69825
Ext.Price$5.69825
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.69825 | $5.69825 |
| 10 | $5.56345 | $55.63450 |
| 25 | $5.50259 | $137.56475 |
| 50 | $5.44240 | $272.12000 |
| 100 | $5.38284 | $538.28400 |
| 300 | $5.38284 | $1614.85200 |
| 500 | $5.38284 | $2691.42000 |
| 1000 | $5.38284 | $5382.84000 |
